Jaki rower kupić? – który rower jest lepszy? Który rower wybrać

Gdy chcemy kupić rower musimy przejść przez kilka punktów, by zakup był udany. Na początek musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jak często mamy zamiar używać swój nowo zakupiony rower.

Ustalenie tego jest bardzo ważne, ponieważ wtedy można przejść do następnego punktu, jakim są pieniądze, jakie przeznaczymy na ten zakup. Jeżeli planujesz jeździć tylko okazyjnie, nie będzie ci potrzebny rower z najwyższej półki. Osoby, które planują używać swój rower częściej, na przykład na codzienne dojazdy do pracy, muszą przeznaczyć większą kwotę na zakup roweru. Bardziej eksploatowany rower musi być z wyższej półki.

Kolejnym punktem jest ustalenie, jaki typ roweru potrzebujemy. Rower szosowy nie sprawdzi się w lesie, a kupowanie górala nie jest potrzebne, gdy będziemy używać go tylko do jazdy miejskiej. Typ roweru powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Gdy nie mamy ustalonych konkretnych potrzeb, najlepiej jest kupić uniwersalny typ roweru, czyli rower crossowy.

Ważne jest też, to jak planujemy korzystać z naszego roweru. Będzie to spokojna, rekreacyjna jazda, czy też planujemy jeździć agresywnie lub nawet brać udział w wyścigach.

Przy kupnie roweru trzeba odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Lepiej kupić rower, który będzie nam służył dobrze, niż dopłacać co chwila do jego napraw. Nie warto też kupować drogiego roweru, jeżeli ma on nam posłużyć tylko do rekreacyjnej jazdy od czasu do czasu.

Add a Comment

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.