Czas na rower – kiedy jeździć i trenować na rowerze?

Po długiej zimie, wielkimi krokami zbliża się do nas cieplejsza pora roku. Powoli budzi się do życia cała otaczająca nas natura. Budzimy się również my. Wreszcie można spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, poza domem.

To dobry czas, aby pomyśleć o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Przez zimę na pewno odłożyliśmy niepotrzebne kilogramy, których warto się teraz pozbyć. Idealnym sposobem na to jest jazda na rowerze. Rower to wspaniały sposób na relaks i podłapanie lepszej kondycji.

W ofercie producentów rowerów mamy naprawdę duży wybór. Zaczynając od rowerów dla dzieci, poprzez rowery turystyczne, szosowe i górskie. Warto przed zakupem przemyśleć, gdzie będziemy jeździć i jak często. Przyda się rada bardziej doświadczonego rowerzysty, lub kompetentnego sprzedawcy w sklepie. Decydując się na zakup nowego roweru nie oszczędzajmy zbyt mocno. Zakupiony w promocji rower, może po kilku jazdach okazać się niesprawny, a czasami wręcz niebezpieczny dla użytkownika. Pamiętajmy także o serwisie roweru. Przed każdą jazdą przygotujmy rower smarując specjalnym olejem łańcuch i inne metalowe, ruchome części. Dbajmy też o czystość swojego pojazdu. Czyste części będą nam służyć o wiele dłużej. Gdy natomiast przytrafi nam się poważna awaria, warto skorzystać z wielu serwisów rowerowych, gdzie profesjonalnie zajmie się tym fachowiec.

Gdy mamy już gotowy do jazdy rower, pozostaje tylko chęć do jazdy. Po kilku pierwszych, ciężkich dla naszego organizmu jazdach, na pewno odkryjemy radość kręcenia. Wysiłek fizyczny wytworzy endorfiny, które sprawią, że będziemy sprawniejsi i szczęśliwsi. Szczególnie polecam jazdę po ścieżkach i szlakach leśnych, gdzie naprawdę możemy się zrelaksować, po ciężkich i stresujących dniach.

Add a Comment

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.